Galerie 1 nabízí česko-francouzskou výstavu o stavu Země

Zajímáte se o stav životního prostředí kolem sebe i ve světě a k tomu také o Francii? Tak to určitě zajděte do Galerie 1 ve Štěpánské 47, kde se do 19. června koná pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého a francouzského velvyslance Jeana-Pierra Asvazadouriana výstava s názvem „Globální oteplování a jeho důsledky“.

„Galerie 1 nabízí dlouhodobě umění a myšlenky nekomerčního charakteru. Jsem proto velmi rád, že naše spolupráce s Francouzským institutem vyústila v realizaci této zajímavé a poučné expozice,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Výstava – pořádaná Městskou částí Praha 1 a Francouzským institutem v Praze – je mimo jiné příspěvkem k mezinárodní konferenci COP – 21 Mezivládního panelu pro změny klimatu OSN, která se uskuteční v listopadu a prosinci v Paříži. Expozice v Galerii 1 představuje různé způsoby a oblasti dopadů globálního oteplování. Vedle zajímavých a zároveň smutných výsledků vědeckého pozorování nabízí obecné aspekty této postupně, pomalu, ale neúprosně se šířící tragédie, její dopady na lidské zdraví, zvířata, vodní zdroje, lesy či moře a pobřeží.

Výstava také nabízí otázky, na které známe odpovědi, ale ještě jsme se nerozhodli, jak se k nim postavíme a které z odpovědí přijmeme za vlastní. Pro které zdroje energie se například rozhodneme? Vsadíme na obnovitelné zdroje – slunce a vítr, nebo si budeme zamořovat prostředí spalováním uhlí?

Součástí expozice jsou rovněž pěkné obrázky dětí ze základních škol Prahy 1, které měly za úkol zachytit svoji představu o podobě planety Země za padesát let, a také oděvní modely středoškolských studentů na téma „Recyklovat, uživit, tolerovat“. „Naše planeta se bohužel mění mnohem více, než jsme si v době svého mládí dokázali představit, a tak se určitě nejen já rád seznámím s pohledem dnešních mladých lidí na podobu Země a s jejich představami o její budoucí podobě,“ uzavřel Oldřich Lomecký.

Výstava je součástí druhého ročníku francouzského týdne u nás, konaného pod názvem „Týden France 2015“.

IF_210x210