Galerie 1 hostila už třetí Čaj o sedmé

Už třetí měsíc za sebou patřil poslední čtvrtek v Galerii 1 ve Štěpánské 47 ženám z Prahy 1, které si rády popovídají s ostatními dámami i zajímavým hostem a které navíc s chutí pijí výtečný čaj. Hostem Čaje o sedmé, jehož pravidelnou hostitelkou je tisková mluvčí Městské části Praha 1 Veronika Blažková, tentokrát byla elegantní dáma, jež zblízka poznala pět amerických prezidentů – Eliška Hašková Coolidge.

„Náš třetí Čaj o sedmé jsme věnovaly etiketě, tedy tématu, které paní Eliška Hašková Coolidge nejen bezchybně ovládá, ale také přednáší. A musím říci, že o její návštěvu u nás v Galerii 1 byl mezi dámami velký zájem, takže jsme musely rozšířit i počet míst,“ vysvětlila s potěšením Veronika Blažková, tisková mluvčí Městské části Praha 1.

„Jsem moc ráda, že mě dámy z Prahy 1 pozvaly a těším se na otázky,“ uvedla při příchodu Eliška Hašková Coolidge, která později dodala: „Etiketa pro mě znamená ohleduplnost, zdvořilost a respekt k druhým.“

Eliška Hašková Coolidge nebyla ani překvapena tím, že bude diskutovat pouze se ženami. „Často přednáším pouze ženám, a těší mě to,“ řekla elegantní drobná dáma.

Jak už název setkání v Galerii 1 – Čaj o sedmé – avizuje, součástí příjemného povídání je rovněž výtečný čaj, který dámám podává Markéta Puzrlová ze specializované prodejny čajů v domě U Nováků ve Vodičkově ulici. „Sortiment podávaných čajů je pokaždé jiný – tentokrát to byly čaje adventní jako například perníkový, ovocný či zimní kouzlo. Příště se budou podávat čaje ryze vánoční,“ popsala Markéta Puzrlová.

A tím také pozvala všechny dámy na letošní poslední Čaj o sedmé. „Konat se tentokrát z pochopitelných důvodů nebude poslední čtvrtek v měsíci, ale už 15. prosince. Jméno hosta je naším vánočním překvapením,“ prohlásila s úsměvem Veronika Blažková.

Zároveň všechny dámy požádala, aby se pro velký zájem včas nahlásily na e-mail: marie.hrabovska@praha1.cz, popř. tel.: 221 097 224.

Tak na shledanou, milé dámy!