Výstava v Galerii 1 představuje fantasy, sci-fi a dobrodružství

Do Galerie 1 zavítal svět nadpřirozených sil a paralelních civilizací, svět hrdinů dávné budoucnosti i neuchopitelného časoprostoru, svět snů a fantaskna, kterému poněkud nekreativně říkáme sci-fi. Svět tolkienovských hrdinů a padouchů, svět, jehož fanouškové patří mezi nejvěrnější.

„Zveme do Galerie 1 všechny milovníky fantazie bez hranic, všechny fanoušky sci-fi, hororu a dobrodružství, které nezná omezení, které je mužné i žensky erotické zároveň,“ pozval do výstavního prostoru na rohu ulic Štěpánské a V jámě radní pro kulturu Prahy 1 Jan Krejčí.

Výstava s názvem „Fenomén umění Fantasy, Sci-fi a Dobrodružství“ se koná ve spolupráci s Galerií Nemesis, která se jako první a doposud jediná galerie v České republice specializuje na žánr fantasy, sci-fi a dobrodružných námětů. Galerie Nemesis zastupuje přední české a slovenské umělce, kteří kromě jiného spolupracují s českými a zahraničními nakladatelstvími, společnostmi specializujícími se na výrobu počítačových her, filmovými studii či hudební produkcí.

„Expozice představuje tvorbu téměř dvacítky amerických, českých a slovenských umělců a nabízí výběr toho nejlepšího z posledních let. Výstava obsahuje i obraz, který byl dokončen jen pár hodin před vernisáží,“ nalákal k návštěvě spoluautor výstavy a spolumajitel Galerie Nemesis Václav Krištof, který poděkoval Městské části Praha 1 za umožnění výstavy.

Galerii Nemesis založil s manželkou Veronikou v roce 2010 a společně dodnes uspořádali už řadu žánrových výstav. „Výstava v Galerii 1 akcentuje kvalitní tvorbu, boří mýty o bezobsažné dekadenci tohoto druhu umění a svým uspořádáním se snaží přesvědčit nejen odbornou veřejnost o přínosu a estetice žánrů, jež se dnes promítají prakticky do všech současných tvůrčích oborů,“ vysvětlila kurátorka výstavy Veronika Krištofová.

Expozici představující díla Clyda Caldwella, Boba Eggletona, Milana Fibigera, Jana Hory, Michala Ivana, Karla Jerieho, Kena Kellyho, Martina Zhoufa a dalších můžete zhlédnout do 27. února.