V Galerii 1 rozkvetla louka – výstava Střípky štěstí z projektu Loukamosaic

Pomoc není ctnost, ale tepna bytí. Tato myšlenka židovského filozofa rakouského původu Martina Bubera stála u zrodu charitativní části projektu Loukamosaic, což je unikátní umělecké dílo, metafora společenství rozkvetlé louky.

Největší společná mozaika louky na světě propojuje přes 6 500 dětských i dospělých tvůrců ze všech koutů světa. Společné umělecké dílo je vystavováno v galeriích, muzeích a botanických zahradách a jednoho dne bude umístěno na stálém symbolickém místě.
Nyní jeho část navštívila Galerii 1.

„Posláním Galerie 1 je ukazovat široké veřejnosti díla, pro která jsou prostory komerčních galerií nepřístupná, a která mají přesah – umělecký i charitativní. A to je i případ této expozice, jež bezpochyby naši galerii oživí a zároveň pomůže dobré věci,“ prohlásil při slavnostní vernisáži výstavy starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Tvorbu mozaiky rozkvetlé louky pohání snaha o vytvoření harmonického celku při zachování různosti. Autoři projektu, malířka Lucie Greco a akademický sochař Michal Bouzek, se inspirovali jednak vlastní tvorbou: konceptem Moneyimage – kolážovými obrazy z pravých bankovek, jež nesou stopy dotyků, a jednak myšlenkou Femancipation – osvobozením květů, vztahem člověka a rostlin.

Jedná se o unikátní umělecké dílo – koncept, do kterého se zapojily tisíce tvůrců z různých zemí. Můžete se připojit i vy, a to zakoupením kompletu a vytvořením vlastní mozaiky. V ceně 199,- Kč získáte tvůrčí materiál a zároveň přispějete na aktivity pořádané pro nevidomé a děti z dětských domovů. Informace o možnostech zakoupení kompletů naleznete na
www.loukamosaic.com.