Pozvánka na výstavu

Divadlo Rokoko slaví 100. výročí!

Je téměř zázrak, že na tak exponovaném místě, jako je Václavské náměstí, se po 100 let udržel prostor cele věnovaný umění. Divadlem Rokoko prošly desítky významných osobností českého kulturního života, od Ference Futuristy, Vlasty Buriana, přes Waldemara Matušku, Hanu Hegerovou, Václava Vosku a další. Městská divadla pražská k tomuto významnému jubileu přichystala řadu jedinečných akcí, mj. oslovila renomované divadelní historiky a vydává unikátní publikaci, jež se věnuje historii Divadla Rokoko. Neméně zajímavá je i putovní výstava, na které jsou k vidění dosud nepublikované archivní fotografie nejen z počátků divadla. Výstava nabízí jedinečnou možnost prohlédnout si průřez bohatou historií Divadla Rokoko až do současnosti.

Městská divadla pražská budou jedinečné jubileum připomínat od září do prosince. Pod akcí nazvanou „100 let ve 100 dnech!“ toho chystají spoustu – kromě putovní výstavy a publikace také různé kvízy, soutěže a slevové akce pro návštěvníky Městských divadel pražských. Oslavy vyvrcholí v prosinci speciálním představením plným významných hostů.

Na webových stránkách www.DivadloRokoko.cz najdete perličky, narozeninové videogratulace herců a osobností, jež v divadle působily, soutěže a mnoho dalšího.