Dobročinný bazar Vlaďky Erbové potěšil, oblékl a pomohl

Galerie 1 patří před Vánocemi umění i dobročinnosti. Kromě aktuální výstavy Zdeňka Svobody KONTINUUM proto ve středu a čtvrtek hostila dobročinný bazar Vlaďky Erbové, modelky, která rovněž řídí občanské sdružení Vlaďka dětem, které pomáhá rodinám dětí s onkologickým onemocněním, jimž byl také určen výtěžek z bazaru.

„Velmi rádi jsme poskytli prostory Galerie 1 dobročinnému bazaru Vlaďky Erbové, protože dobré oblečení je také umění a protože umění bylo vždy otevřené lidem – zdravým i nemocným. A aktivity, umělecké i neumělecké, zaměřené na pomoc nemocným dětem i jejich rodinám si zaslouží velkou pozornost a podporu, protože jich nikdy není dost,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který dobročinný bazar osobně podpořil.

Dobročinný bazar Vlaďky potěší nemocné děti, ale potěšil i ty, kteří přišli do Galerie 1 a kteří se tam mohli kompletně obléct, a to doslova od hlavy až k patě – nebo opačně, jak chcete. Boty, trička, halenky, kalhoty, svetry, zimní bundy, večerní šaty, pásky i kabelky – to vše od známých značek a za skvělé ceny si mohli zakoupit lidé, kteří ve středu a čtvrtek dorazili na roh ulic Štěpánské a V jámě, kde Galerie 1, provozovaná Městskou částí Praha 1, sídlí.

„Chtěli jsme, aby lidé s námi strávili příjemný předvánoční čas a něco pěkného si u toho i koupili,“ vysvětlila Vlaďka Erbová, jejíž občanské sdružení Vlaďka dětem realizuje na podporu dětí s onkologickým onemocněním a jejich rodin řadu projektů. K dobročinnému bazaru ji podle jejích slov inspiroval obdobný projekt Báry Nesvadbové.